Ziua eroilor, comemorată de elevii Școlii Generale „Dr. Emanuiel Rigler”
Joi, 25 mai, Ziua Eroilor a fost comemorată și de elevii Școlii Generale „Dr. Emanuiel Rigler” din comuna Ștefan cel Mare.
La eveniment au participat și oficialitățile din comună care au depus câte o coroană de flori la Monumentul Eroilor din Ștefan cel Mare și din satul Ghigoiești. Preoții au oficiat o slujbă de pomenire pentru cei căzuți pe câmpul de luptă.
Foto: Sorin Ouatu
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)