Ziua comunei Săvinești va fi organizată în 2017 după o pauză de un an
Primarul comunei Săvinești, Daniel Horciu, anunță localnicii că anul acesta va fi reluată ziua comunei, după o pauză de un an. În 2016, din motive financiare, sărbătoarea nu a mai putut avea loc. Așa cum s-a obișnuit, ziua comunei Săvinești va avea loc în a treia duminică a lunii august. Primăria caută soluții pentru a organiza un program artistic la un preț rezonabil, pentru a mulțumi și localnicii, dar și pentru a nu crea un dezechilibru în bugetul comunei.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)