Ziua comunei Agapia
ZIUA COMUNEI AGAPIA 2014
Duminică, 7 septembrie, Agapia a îmbrăcat straie de sărbătoare. Locația aleasă de organizatori pentru manifestările din cadrul Zilei comunei Agapia a fost “Stâna Turistică – Agapia”.
Deschiderea oficială a fostprogramată la ora 13.00, când s-a oficiat slujba Te Deum, apoi au luat cuvântul autoritățile locale și invitații speciali.
În cadrul evenimentului, a avut loc premierea celor mai tineri membri ai comunității locale, dar și premierea “Nunta de Aur”. Prima ediție a Zilei comunei Agapia a fost organizată de Primăria și Consiliul Local al comunei Agapia, în parteneriat cu Consiliul Județean Neamț.
ZIUA COMUNEI AGAPIA 2014
Galerie foto ZIUA COMUNEI AGAPIA 2014
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)