Zece elevi au fost intoxicati dupa ce au mancat ciocolata la scoala
Dupa ce un coleg de clasa i-a servit cu bomboane de ciocolata marți cu ocazia zilei sale onomastice, zece elevi din Lunca Corbului, județul Argeș, au suferit o intoxicație alimentara.
Familiile elevilor din ciclul primar au solicitat intervenția unor ambulanțe, iar micuții au fost transportați la spital pentru investigații și tratament.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)