VIDEO/FOTO: Accident cu victimă în această dimineață
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2021/04/accident-1024x512.png)
În articolul precedent informam despre producerea unui accident în localitatea Bălțătești – articolul aici, click.
Se pare că unui TIR i-a explodat un cauciuc, care a ajuns într-un alt vehicul care circula pe sensul opus. Evenimentul rutier s-ar fi soldat cu o victimă, potrivit surselor noastre, notează ziartarguneamt.
Revenim cu un comunicat oficial în scurt timp.
UPDATE ISU NEAMȚ:
Prin apel la 112, pompierii au fost înștiințati despre producerea unui accident rutier pe raza comunei Bălțătești. La locul solicitării s-au deplasat două echipaje de pompieri cu o autospecială de stingere cu modul pentru descarcerare și o ambulanță SMURD din cadrul Detașamentului Târgu Neamț.
O roată de la un autocamion încărcat cu lemne s-a desprins și a lovit un autoturism. În autoturism se afla doar conducatoarea auto, o femeie de aproximativ 40 de ani. Aceasta a primit îngrijiri medicale de la echipajul SMURD, ulterior fiind transportată la CPU Târgu Neamț.
Pompierii au asigurat măsurile de prevenire și stingere a incendiilor și au curățat carosabilul de elementele rezultate în urma accidentului rutier.
Video/Foto: Dragoș P.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)