[VIDEO] Flavia Pascal, de la CNPR, premiată în ședința de Consiliu Local Piatra-Neamț
Astăzi, 26 septembrie, la începutul ședinței de Consiliu Local Piatra-Neamț, primarul Dragoș Chitic a continuat tradiția premierii tinerilor deosebiți din orașul nostru.
De această dată este vorba despre Flavia Cristina Pascal, elevă în clasa a X-a la Colegiul Național „Petru Rareș” Piatra-Neamț, care a câștigat medalia de bronz de la cea de-a XIII-a ediție a Olimpiadei Internaționale de Astronomie și Astrofizică. Competiția s-a desfășurat în Balaton, Ungaria, în perioada 2 – 10 august, și a a reunit echipaje din aproape 50 de țări din toată lumea.
Flavia a fost călăuzită în lumea astronomiei de prof. Grigoruță Oniciuc, în cadrul Centrului de Excelență Neamț/ Clubul de Astronomie.
Atât Flavia Cristina Pascal, cât și domnul prof. Grigoruță Oniciuc, directorul Colegiului Național „Petru Rareș” Piatra-Neamț, au fost felicitați și recompensați astăzi în ședința de Consiliu Local Piatra-Neamț pentru performanța lor.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)