Victorie pentru Ceahlăul în meciul cu CS Tunari, etapa a 5-a din Liga 2

0

Ceahlăul Piatra-Neamț și-a revenit după înfrângerea din meciul de cupă cu Universitatea Cluj. Astăzi, 3 septembrie, a avut loc meciul cu CS Tunari, în deplasare, în cadrul etapei a 5-a din Liga 2.

După o primă repriză în care scorul s-a menținut 0-0, Ceahlăul înscrie în minutul 73 prin Mihael Onișa, spre bucuria celor câteva zeci de suporteri care au mers să susțină echipa galben-negrilor.

Pedro Albino a executat o lovitură liberă, portarul CS Tunari a respins, iar mingea a fost preluată de Onișa care a înscris imediat singurul gol al partidei. Condițiile de joc au fost îngreunate și din cauza gazonului de o calitate slabă.

Scor final 0 – 1, în favoarea echipei pietrene. Este a treia victorie a Ceahlăul în Liga 2 care are acum ocazia să își refacă forțele în pauza competițională.

Meciul a fost difuzat pe frf.tv (aici- click).