Veteranul de război, Mihai Bordeianu, felicitat de primarul Dragoș Chitic la împlinirea vârstei de 100 de ani
Primarul Dragoș Chitic l-a felicitat astăzi pe domnul Mihai Bordeianu cu ocazia împlinirii vârstei de 100 ani și i-a oferit o diplomă de apreciere, simbol al respectului din partea întregii comunități.
Veteran și prizonier de război, Mihai Bordeianu a fost întemnițat timp de 6 ani în Siberia, având puterea să supraviețuiască și să se întoarcă la familia lui. Tată a trei copii, s-a născut și a trăit în Piatra-Neamț.
„Suntem mândri să avem printre noi astfel de oameni, care sunt adevărate modele pentru generațiile tinere. Trebuie să îi prețuim pentru că avem ce învăța din lecțiile lor de curaj” a declarat primarul Dragoș Chitic.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)