Veste bombă! Elevii de clasa a XII-a se pregătesc pentru o nouă rundă de simulări
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2019/05/simulari-1024x512.png)
Veste bombă pentru elevii care se pregătesc pentru examenul de maturitate. După ce elevii au crezut că au scăpat de stresul simulărilor, iată că, în curând, elevii de clasa a XII-a trebuie să se pregătească din nou de o serie de examene care le vor testa cunoștințele.
Contactată telefonic, prof. Elena Laiu, inspector școlar general, a confirmat că se va organiza o simulare la nivelul județului Neamț.
„Este planul de măsuri pe care și l-a propus Inspectoratul Școlar Județean Neamț în urma rezultatelor de la simularea națională.”, a precizat inspectorul școlar general Elena Laiu.
Așadar, elevii nemțeni din clasa a XII-a vor intra din nou în febra simulărilor, începând cu data de 17 mai.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)