Vernisaj de Fotografie la Piatra-Neamt
Ieri seara, in cadrul Zilei Internationale a Fotografiei, tanara artista Ana Zama, a prezentat expozitia de fotografii de la workshop-ul din nordul tarii la care a participat. Expozitia a avut loc la Muzeul de Istorie, unde a fost invitat si unul din realizatorii workshop-ului, cofondatorul proiectului „Marea Hoinareala” fotograful Bogdan Comanescu.
Bogdan a precizat, ca scopul acestei expozitii cu vanzare, a fost cel de a strange fonduri pentru deplasarile la urmatoarele workshop-uri.
Pretul unei fotografii a fost de 100 ron.
George T.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)
Astfel de manifestari artistice ar trebui organizate tot mai des. Avem nevoie de cultura si de a fi educati in a recunoaste frumosul in toate formele si aspectele sale.Numai asa putem deveni mai buni!