Văcuță salvată dintr-o fântână, de pompieri
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2020/10/122346647_711094053095297_2741058412675804420_n-768x1024.jpg)
Astăzi, în jurul orei 15:30, prin apel la 112, pompierii nemțeni au fost solicitați să intervină pentru scoaterea unei bovine căzută într-o fântâna din localitatea Petru Vodă, comuna Poiana Teiului.
„La locul solicitării s-a deplasat un echipaj de pompieri din cadrul Gărzii II de Intervenție Poiana Teiului cu o autospecială de stingere cu modul pentru descarcerare. Pompierii au scos din fântâna de aproximativ 4 m adâncime o bovină, pe care au predat-o proprietarului.”, a transmis ISU Neamț.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)