Va fi verificat zilnic gradul de umplere a containerului dedicat donațiilor de haine și jucării
Interesul pietrenilor pentru containerul dedicat donațiilor de obiecte de îmbrăcăminte a depășit așteptările și, din acest motiv, s-a stabilit ca Serviciul de asistență socială din Primăria Piatra-Neamț să asigure verificarea zilnică a gradului de umplere a acestuia.
„Apreciez spiritul de solidaritate și mulțumesc tuturor celor care au făcut donații. Produsele sunt transportate și triate într-un spațiu special amenajat și vor fi transmise către persoanele nevoiașe din Piatra-Neamț, dar și din județ. Dacă ritmul donațiilor se va menține în continuare la același nivel, ne gândim să amplasăm câte un astfel de container în fiecare cartier al orașului”, a declarat primarul Dragoș Chitic.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)