Unde sunt PSD-iștii și amantele lor de pe funcțiile de conducere din Neamț?
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2020/03/white-male-2064820_1920-1024x1024.jpg)
Ani de zile liberalii nemțeni ne-au spus cum PSD-ul și-a numit oameni în toate funcțiile și a dat posturi de conducere amantelor. Tot liberalii promiteau că atunci când vor veni ei la putere vor face curățenie și vor da afară toți PSD-istii de pe funcții cu tot cu amantele lor.
De vreo patru luni de zile PSD-ul nu mai e, a zburat de la guvernare și PNL-ul ce a făcut? S-a apucat de reciclat sau reevaluat toți șefii de instituții și toate pițipoancele bugetare. Auzim că unii dintre cei vizați de schimbare s-au lepădat de PSD și au ”jurat credință” la PNL și alții… se zvonește că au plătit ”taxe de continuitate” în euro.
Păi cum rămâne? Ce se întâmplă cu PSD-iștii care erau pe funcții? Cum de au rămas neclintiți? Ați văzut să mai zică ceva liberalii după ce au ajuns la guvernare? V-au arătat liberalii vreun PSD-ist sau vreo amanta dați afară?
Iosub Robert
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)
Amantele au ramas, poate s-au schimbat „titularii”!