Un voluntar al ISU Neamț ajută la construirea a 8 case în 5 zile pentru familii nevoiașe
BIG BUILD 2018: 8 case în 5 zile
În octombrie 2018, voluntarii își aduc împreună inimile, energia și mâinile la BIG BUILD 2018, evenimentul anual de construcție accelerată și voluntariat organizat de Habitat for Humanity România. Între 1 și 5 octombrie, sute de voluntari români și internaționali vor ridica 8 case în 5 zile la Cumpăna, în județul Constanța.
În perioada 01 – 05.10.2018, Robert C Ciorhan, un voluntar din cadrul programului de voluntariat “Salvator din Pasiune” la ISU Neamţ, participă în localitatea Cumpăna din județul Constanța la programul BIG BUILD 2018: 8 case în 5 zile pentru familii nevoiașe, alături Habitat for Humanity Romania și mai mulți voluntari.
Mai multe detalii aici: Habitat for Humanity Romania.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)