Un tânăr din Piatra Neamț va petrece mai bine de trei ani și jumătate în spatele gratiilor
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/03/arestat.jpg)
La data de 18 februarie a.c., polițiștii din cadrul Poliției municipiului Piatra-Neamț au pus în executare un mandat de executare a pedepsei închisorii, emis pe numele unui tânăr, de 20 de ani, din Piatra-Neamț.
Cel în cauză a fost condamnat de Judecătoria Piatra-Neamț la o pedeapsă privativă de libertate de 3 ani și 7 luni, pentru săvârșirea infracțiunii de tâlhărie calificată.
Polițiștii, au depistat persoana în cauză într-un supermarket din Piatra-Neamț, aceasta fiind condusă la Penitenciarul Bacău, în vederea executării pedepsei.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)