Un tânăr din Piatra-Neamț, cercetat pentru că a condus beat și fără permis
La data de 4 octombrie 2018, poliţiştii rutieri din cadrul Poliţiei municipiului Piatra Neamţ au depistat în trafic un tânăr, de 21 de ani, din Piatra-Neamţ, care conducea un autoturism pe DN 15.
Întrucât emana halenă alcoolică, conducătorul auto a fost testat cu aparatul alcooltest, care a indicat o valoare de peste 0,60 mg/l alcool pur în aerul expirat.
Totodată, poliţiştii au efectuat verificări şi au stabilit că tânărul are suspendat dreptul de a conduce vehicule.
Cercetările continuă sub aspectul comiterii infracţiunilor de conducerea unui vehicul sub influenţa alcoolului şi conducerea unui vehicul fără permis de conducere.
- Articol documentat cu sprijinul IPJ Neamț
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)