Un șofer de TIR s-a sinucis
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2019/05/b.png)
Bogdan, un șofer de tir în vârstă de 33 de ani și-a pus capăt zilelor aruncându-se de la etajul Spitalului din Nehoiu.
Tânărul se internase vineri cu dureri abdominale severe, suspicionându-se o reacție pancreatică, în condițiile în care declarase la internare faptul că este consumator de alcool.
În lipsa unui istoric medical precis, lui Bogdan i s-a administrat tratamentul caracteristic pentru un pacient cu etilism cronic, fiind mutat în acest sens pe secția de terapie intensivă. După două zile de abstinență totală, tânărul a intrat în sevraj și a devenit extrem de agitat, motiv pentru care a fost chemat medicul anestezist pentru a-i administra un sedativ.
La o oră după administrarea sedativului, care nu a avut efectul scontat, Bogdan a escaladat pervazul și s-a aruncat în gol, sub privirile îngrozite ale celorlalți pacienți internați în același salon.
Trupul bărbatului a fost dus la morgă pentru efectuarea necropsiei. Familia a fost informată însă rudele nu își pot explica ce anume l-ar fi putut determina pe Bogdan să comită un asemenea gest. Cadrele medicale sunt de părere că lipsa consumului de alcool i-a provocat tânărului acea stare de agitație ajungându-se la acest final tragic.
Bogdan era șofer profesionist și lucra la o firmă din Buzău.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)