Un șofer beat s-a izbit cu mașina în alte două autoturisme parcate
La data de 24 mai 2018, polițiștii rutieri din cadrul Poliției municipiului Piatra-Neamț s-au deplasat la un eveniment rutier cu pagube materiale.
Din primele verificări, a rezultat că un bărbat de 33 de ani, din Piatra-Neamț, care conducea un autoturism pe strada Mărăței, a intrat în coliziune cu două autoturisme parcate.
Bărbatul a fost testat cu aparatul alcooltest, care a indicat o valoare de peste 1,30 mg/l alcool pur în aerul expirat, fiind condus la spital pentru a i se recolta probe biologice în vederea stabilirii alcoolemiei.
Polițiștii continuă cercetările sub aspectul comiterii infracţiunii de conducere a unui vehicul sub influenţa băuturilor alcoolice
![made in neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2024/07/Sustinem-afacerile-locale-Descopera-produsele-si-serviciile-din-judetul-Neamt-800-x-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)