Un nou inspector școlar adjunct la ISJ Neamț
Doamna prof. Elena Genoveva Irimia a fost instalată astăzi, 24 iunie, în funcția de inspector școlar adjunct.
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2020/06/isj123-1024x512.png)
Doamna Elena Genoveva Irimia, prof. de matematică la Colegiul Național de Informatică, îl înlocuiește în funcție pe fostul adjunct Ioan Milea, căruia i-a încetat mandatul.
Doamna Elena Genoveva Irimia nu este o prezență nouă în cadrul ISJ Neamț, aceasta ocupând în trecut postul de inspector școlar la disciplina matematică.
Noul inspector școlar va coordona activitatea de curriculum și inspecție școlară.
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2020/06/IRIMIA-1024x512.png)
„Este pentru mine o mare responsabilitate. Dorința mea este să facem o echipă bună, să avem încredere unii în alții, să fie transparență.”, a menționat doamna Elena Genoveva Irimia, noul inpector școlar adjunct.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)
Felicitari doamna diriginta!!!Mult succes pe mai departe!!!
E mult mai bine!Succes, doamna profesoara!