Un nou incendiu stins de pompierii nemțeni
În jurul orei 13:15, pompierii au fost înștiințați despre producerea unui incendiu la o casă în comuna Hangu. La locul solicitării au fost alocate forțe și mijloace de intervenție de la SVSU Hangu și Garda nr 2 de Intervenție Poiana Teiului.
a transmis ISU Neamț
Ajunse la locul solicitării, forțele de intervenție au constatat că incendiul se manifesta la nivelul coşului de fum al unei anexe gospodărești (bucătărie de vară).
S-a acționat pentru localizarea și lichidarea incendiului. A ars funinginea din interiorul coşului de fum.
Cauza probabilă de producere a incendiului a fost coșul de fum necurățat.
![made in neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2024/07/Sustinem-afacerile-locale-Descopera-produsele-si-serviciile-din-judetul-Neamt-800-x-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)