Un jandarm a sesizat o tentativa de furt
Marţi 23 aprilie a.c., în jurul orei 06.00, jandarmul aflat în serviciu la Prefectura Neamţ a observat în curtea interioară a obiectivului un bărbat care încerca să demonteze globurile din material plastic al unui stâlp de iluminat public.
Jandarmul l-a oprit, l-a imobilizat şi l-a identificat ca fiind Alexandru B., de 58 de ani, din Piatra Neamţ.
Au fost întocmite actele de constatare sub aspectul săvârşirii unei fapte susceptibile de a fi infracţiunea de tentativă de furt calificat, dosarul fiind înaintat la Poliţia Municipiului Piatra Neamţ, în vederea continuării cercetărilor.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)
Aseara tot un jandarm, in civil, a participat direct, in flagrant, la o talharie. 3 indivizi peste 18 ani au tras lantul de la gat unei femei de 65 de ani. Dupa audierea acestora aau recunoscit alte 3 fapte anterioare, victime fiind tot femei. Aseara am fost la audieri cu partea vatamata. CE E IN TARA ASTA????