Un incendiu de vegetație uscată extins la pădure. Altul amenință locuințele din jur (NEAMȚ)
În aceste momente (ora 15.15) pompierii din cadrul Detașamentului Piatra-Neamț și SVSU intervin în comuna Alexandru cel Bun pentru localizarea și lichidarea unui incendiu de vegetație uscată ce se poate propaga la locuințe.
De asemenea, pompierii de la Garda 2 de Intervenție și SVSU intervin în comuna Poiana Teiului pentru localizarea și lichidarea unui incendiu de vegetație uscată ce s-a propagat la fondul forestier.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)