Un grajd și mai multe anexe, făcute scrum din cauza unui incendiu, în Neamț (FOTO)
Astăzi, 14 aprilie, în jurul orei 10:30, pompierii au fost solicitați prin apel la 112 să intervină pentru stingerea unui incendiu produs la o fânărie în comuna Răucești.
La locul solicitării au fost alocate forțe și mijloace de la SVSU Răucești și Detașamentul de pompieri Târgu Neamț.
a transmis Irina Popa, purtător de cuvânt al ISU Neamț.
La sosirea primelor echipaje de intervenție, incendiul se manifesta cu flacără deschisă la 4 anexe gospodărești cu pericol de propagare la locuința aflată în imediata apropiere și alte anexe.
Forțele de intervenție au acționat pentru localizarea și lichidarea incendiului.
Au ars: acoperișul unui adăpost pentru animale pe o suprafață de 70 mp, plante furajere și diverse bunuri aflate în podul adăpostului pentru animale, o anexă gospodărească cu suprafața de 30 mp, aproximativ 2 t de cereale, un adăpost pentru plante furajere cu o suprafață de 45 mp, 4 t de fân, 3 t lemne de foc și o altă anexă cu destinație de magazie construită din lemn cu suprafața de 24 mp. Au fost deteriorate 2 biciclete, o betonieră și alte bunuri depozitate în anexele gospodărești.
Incendiul s-a produs, cel mai probabil, din cauza unui scurtcircuit electric.
Nu au fost victime.
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/04/incendiu-grajd-neamt-2-768x1024.jpg)
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/04/incendiu-grajd-neamt-3-1024x768.jpg)
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/04/incendiu-grajd-neamt-1-1024x768.jpg)
FOTO: ISU NEAMȚ
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)