Un elicopter SMURD a preluat de urgență un pacient din Neamț
Duminică, 20 martie, ca urmare a unui apel la 112 din jurul orei 09:25, un echipaj de pompieri cu o autospecială de stingere din cadrul Detașamentului Roman a acționat pentru asigurarea măsurilor de prevenire și stingere a incendiilor la aterizarea/decolarea unui elicopter SMURD pe stadionul Moldova din municipiul Roman.
„Elicopterul SMURD a transportat un bărbat de 61 de ani la un spital din municipiul Iași.”, a transmis ISU Neamț.
![made in neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2024/07/Sustinem-afacerile-locale-Descopera-produsele-si-serviciile-din-judetul-Neamt-800-x-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)