Un biciclist și un pieton, răniți într-un accident în Piatra-Neamț
La data de 3 noiembrie, în jurul orei 17:30, polițiștii din cadrul Biroului Rutier Piatra-Neamț au fost sesizați cu privire la producerea unui eveniment rutier, pe strada Mihai Stamatin.
Din primele cercetări efectuate de polițiști a reieșit faptul că, în timp ce un minor în vârstă de 14 ani, din Piatra-Neamț, se deplasa cu o bicicletă, pe strada Mihai Stamatin, ar fi surprins și accidentat o femeie de 32 de ani, ce s-ar fi aflat angajată în traversarea străzii prin loc nepermis, rezultând rănirea ambilor participanți la trafic.
În cauză, polițiștii continuă cercetările sub aspectul săvârșirii infracțiunii de vătămare corporală din culpă.
a transmis insp. Ciofu Ramona – IPJ Neamț
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)