Un bărbat din Căciulești a dispărut vineri, 29 iunie, în timp ce traversa râul Cracău
O informare emisă de Instituția Prefectului transmite că „la data de 29.06.2018, numitul Jitaru Neculai, de 58 ani din sat Caciulesti, com. Girov a disparut de la domiciliu. In urma verificarilor s-a stabilit ca acesta traversa zilnic râul Cracau, in dreptul fabricii de in pentru a merge la concubina sa. La data dispariției era sub influența băuturilor alcoolice si a fost sfătuit de tatal sau sa nu traverseze râul întrucât in acea zi debitul raului era crescut din cauza precipitatiilor abundente. Semnalmente:1, 74 m, cca. 90 kg , ochi caprui, saten, tunsoare si barbă neîngrijită . La data dispariției purta pantaloni stofa gri, hanorac gri, pelerina galbena, cizme de cauciuc verzi. Au fost alertate echipajele ISU si lucratorii SVSU Girov.”
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)