Un autobuz a accidentat mortal o femeie în comuna Borlești – Neamț
În această dimineață, un autobuz condus de un bărbat din Cândești, ce mergea pe ruta Cândești – Piatra Neamț a surprins și accidentat mortal o femeie de 87 de ce se deplasa pe mijlocul șoselei în satul Ruseni, comuna Borlești – Neamț.
Martorii spun că femeia avea ”probleme” și a apărut brusc în fața autobuzului, care nu a mai putut să o evite.
Femeia a murit pe loc. La această oră autobuzul este dus la expertiza tehnică și se fac cercetări pentru a se stabili exact condițiile în care s-a produs tragedia.
Șoferul a fost testat și a reieșit că nu consumase alcool.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)