Un alt incendiu în această dimineață – Proprietarul a suferit arsuri
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2020/08/fire.png)
În jurul orei 04:32, pompieri din cadrul Detașamentului Piatra Neamț cu două autospeciale de stingere și o ambulanță SMURD și un echipaj de pompieri voluntari cu o autospecială de stingere de la SVSU Cândești au intervenit pentru localizarea și lichidarea unui incendiu produs la o locuință în localitatea Cândești.
Incendiul se manifesta generalizat la nivelul unei locuințe existând pericolul propagării la un adăpost pentru animale și un depozit de furaje. Cauza probabilă de producere a incendiului a fost stabilită ca fiind efectul termic al curentului electric. Proprietarul a suferit arsuri de gradul I la mâna dreaptă. Acesta a primit îngrijiri medicale de la echipajul de paramedici, refuzând transportul la spital.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)