Un alt incendiu ieri, în Neamț
Ieri, 21 decembrie la ora 11:30, pompierii au fost înștiințați despre producerea unui incendiu la o anexă gospodărească situată pe strada Chimiei în municipiul Roman.
La locul solicitării au fost alocate forțe și mijloace de intervenție de la Detașamentul de pompieri Roman.
Incendiul s-a manifestat in interiorul unei construcții cu rol de depozitare. Pompierii au acționat pentru localizarea și lichidarea incendiului în urma căruia au ars 30 kg de deșeuri, 5 mp de izolație termică a unui perete și a fost deteriorat un mp din peretele unei rulote amplasată lângă construcție.
Amplasarea necorespunzătoare a materialelor combustibile față de sistemele de încălzire a fost cauza probabilă de producere a incendiului, a transmis Căpitan Irina POPA – ISU NEAMȚ.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)