Un alt accident cu victimă astăzi, în Neamț
La data de 15 decembrie a.c., în jurul orei 10:30, polițiștii din cadrul Poliției orașului Târgu-Neamț au fost sesizați cu privire la producerea unui eveniment rutier, pe strada Plopului, în Târgu-Neamț.
Din primele cercetări efectuate de polițiști a rezultat că, în timp ce un bărbat în vârstă de 70 de ani, din Târgu-Neamț, conducea un autoturism, pe strada Plopului, ar fi surprins și accidentat o femeie în vârstă de 79 ani, din aceeași localitate, care s-ar fi aflat angajată în traversarea străzii, prin loc fără marcaj pietonal.
În urma evenimentului rutier a rezultat vătămarea corporală a pietonului.
În cauză a fost întocmit dosar penal sub aspectul săvârşirii infracțiunii de vătămare corporală din culpă, a transmis Inspector Ramona Ciofu – IPJ Neamț.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)