(ULTIMA ORĂ) Un copil a căzut de la etajul unei clădiri, în Neamț
Ca urmare a unui apel la 112, din jurul orei 16:56, echipajul SMURD TIM din cadrul Detașamentului de pompieri Roman a intervenit pentru acordarea primului ajutor medical unui băiat de 9 ani, căzut de la al treilea etaj al unei clădiri ce aparține liceului Petru Poni din municipiul Roman.
„Copilul a fost transportat la CPU Roman, conștient, cu politraumatisme prin cădere de la înălțime.”, a transmis ISU Neamț.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)