Actualizare/FOTO: Încă un accident în Neamț – un autoturism a lovit un cap de pod
ISU Neamț a transmis că pe strada Mihail Sadoveanu din Târgu Neamț a avut loc un accident rutier cu puțin timp în urmă. Din primele date se pare că un autoturism a lovit un cap de pod. În evenimentul rutier a fost implicată o singură persoană care a ieșit din auto și este conștientă.
Acțiunea este în dinamică – revenim cu noi date.
La ora 17:33, pompierii au fost înștiințați despre un accident rutier produs pe strada Mihail Sadoveanu, în orașul Târgu Neamț. Un autoturism, în care se afla doar conducătorul auto, a părăsit partea carosabilă și a intrat într-un cap de pod.
La locul solicitării s-au deplasat un echipaj de pompieri cu o autospecială de stingere cu modul pentru descarcerare din cadrul Detașamentului Târgu Neamț și un echipaj cu ambulanță de la SAJ.
Conducătorul auto, un bărbat de 35 de ani, s-a autoevacuat din autoturism până la sosirea forțelor de intervenție. Bărbatul, ce prezenta politraumatisme, a primit îngrijiri medicale la locul evenimentului de la membrii echipajului SAJ, ulterior fiind transportat la CPU Târgu Neamț.
Pompierii au acționat pentru asigurarea măsurilor de prevenire și stingere a incendiilor, a transmis ISU Neamț.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)