ULTIMA ORĂ: Arde o casă acum, în Neamț
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2021/02/fireee.jpg)
ISU Neamț informează despre un incendiu izbucnit cu puțin timp în urmă la o casă de locuit în satul Poieni, comuna Piatra-Șoimului.
Echipajele de pompieri s-au deplasat la fața locului, dinamica fiind în acest moment în desfășurare.
UPDATE ISU NEAMȚ ORA 14.00:
Prin apel la 112, în jurul orei 12:20, pompierii din cadrul Detașamentului Piatra Neamț au fost alertați să intervină pentru stingerea unui incendiu produs la o casă din localitatea Poieni, comuna Piatra Șoimului. Incendiul se manifesta la nivelul acoperișului unei locuințe cu posibilitatea propagării la întreaga construcție. La locul solicitării s-au deplasat de urgenţă pompieri voluntari din cadrul SVSU Roznov cu autospeciala din dotare și pompieri din cadrul Detașamentului Piatra Neamț cu două autospeciale de stingere și o ambulanță SMURD. Nu sunt victime.
Revenim cu detalii.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)