ULTIMA ORĂ: Accident pe DN 15, în Neamț
În urmă cu scurt timp, s-a produs un accident rutier pe DN 15, în zona Potoci – Bicaz.
Potrivit primelor date furnizate de IPJ Neamț, un autoturism a ieșit în decor. În urma accidentului, o persoană a fost rănită.
La fața locului intervin echipaje medicale și de poliție.
Actualizare:
La data de 2 februarie a.c., în jurul orei 14:30, polițiștii din cadrul Serviciului Rutier Neamț-BDNE Bicaz au fost sesizați cu privire la producerea unui eveniment rutier, în afara localității Bicaz.
Din primele cercetări efectuate de polițiști a reieșit că, în timp ce un bărbat, în vârstă de 44 de ani, din Borca, conducea un autoturism pe DN15, din direcția Hangu spre Bicaz, pe un sector de drum în curbă ar fi pierdut controlul asupra direcției de deplasare, ar fi părăsit partea carosabilă, răsturnându-se.
În urma evenimentului rutier a rezultat rănirea conducătorului auto, care a fost proiectat în afara autoturismului.
În cauză, polițiștii continuă cercetările, sub aspectul comiterii infracțiunii de vătămare corporală din culpă, în vederea stabilirii cauzelor și condițiilor în care a avut loc evenimentul rutier.
a transmis insp.Ciofu Ramona – IPJ Neamț
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)