ULTIMA ORĂ: Accident cu victime în Neamț
Ca urmare a unui apel la 112 din jurul orei 17:56, pompierii romașcani au intervenit cu o autospecială pentru stingere cu modul pentru descarcerare și o ambulanță SMURD TIM la un accident rutier produs pe raza comunei Ion Creangă.
În urma accidentului rutier produs între un autotren și un autoturism au rezultat două victime, din care o persoană încarcerată.
„Pompierii militari au descarcerat o persoană de 19 ani (conducătorul autoturismului), conștientă , cu multiple traumatisme. Acesta a fost preluat de echipajul SMURD TIM și transportat la CPU Roman. Cealaltă victimă, un bărbat de 22 de ani, pasager în autoturism, a fost preluat de un echipaj de la SAJ și transportat la CPU Roman. Militarii au asigurat măsurile de prevenire și stingere a incendiilor și vor sabla căile rutiere de elementele rezultate în urma accidentului rutier.”, a transmis ISU Neamț.
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2020/09/120276873_408873573429366_3294798329020587503_n-1024x485.jpg)
FOTO: ISU NEAMȚ
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)