(FOTO) ULTIMA ORĂ: Accident cu victimă în Neamț, pe E 85
Reprezentanții ISU Neamț au transmis o informație de ultimă oră în care anunță producerea unui accident rutier în Neamț, pe E 85, între satele Horia și Secuieni. O persoană de sex feminin a solicitat asistență medicală.
Vom reveni cu detalii.
Prin apel la 112, în jurul orei 13:55, pompierii romașcani au fost solicitați să intervină la un accident rutier produs pe E 85, pe raza comunei Horia. Pompierii s-au deplasat la locul evenimentului cu o autospecială pentru stingere cu modul pentru descarcerare și o ambulanță SMURD TIM.
„În urma accidentului rutier produs între trei autoturisme a rezultat o victimă, o femeie de 65 de ani. Aceasta a primit îngrijiri medicale la locul evenimentului de la echipajul SMURD, după care a fost transportată la CPU Roman. Militarii au asigurat și măsurile de prevenire și stingere a incendiilor.”, a transmis purtătorul de cuvânt al ISU Neamț.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)