Turist epuizat și hipotermic în Vârful Toaca, sprijinit de Salvamont Neamț
Salvamont Neamț a intervenit în urma unui apel 112 pentru acordarea primului ajutor și transportul unei persoane în stare de epuizare, început de hipotermie și blocaj muscular acut al membrelor inferioare. Intervenția are loc în Vârful Toaca și este asigurată de echipa care asigură permanența la Baza Salvamont Dochia.
FOTO: Salvamont Neamț
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)