TIR blocat pe un drum județean în Neamț
ISU Neamț anunță că un TIR este blocat pe DJ 157 (Trifești – Giulești). Potrivit primelor date, șoferul ar fi de naționalitate turcă și sunt suspectate probleme medicale.
„La locul solicitării au fost directionate forțe și mijloace de intervenție de la Detașamentul de pompieri Roman (o autospecială complexă pentru intervenție și UTV).”, a informat căpitan Irina Popa – ISU Neamț.
Actualizare: Pompierii au ajuns la TIR -ul blocat în zăpadă. Conducătorul auto va fi transportat cu UTV-ul la o ambulanță care-l va duce la spital.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)