Doi tineri din Piatra-Neamț, premiați pentru rezultate foarte bune la învățătură
În cadrul ședinței de Consiliu Local de astăzi, primarul Dragoș Chitic a premiat doi tineri cu rezultate foarte bune la învățătură. Ana-Maria Holotă este şefă de promoţie la profilul real, matematică-informatică intensiv engleză, cu media 9,86 la „Colegiul Național Calistrat Hogaș”, iar Mihnea Bâlici a obținut medalia de argint la Olimpiada Internațională de Filosofie, desfășurată la Rotterdam în perioada 25-28 mai 2017 și a avut cea mai mare medie din județul Neamț – 9,95 la examenul de Bacalaureat, sesiunea iunie-iulie 2017.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)
O activitate deosebita ,la care in mica masura am contribuit si eu.Felicitari elevilor pentru rezultatele deosebite ,respect si consideratiee pentru profesorii indrumatori si multumiri Primariei pentru premierea acestora.