Țigarete de contrabandă găsite de polițiști într-o tarabă din Piața Centrală
În ziua de 7 martie a.c., polițiști din cadrul Poliției municipiului Piatra Neamt au identificat într-o tarabă situată în Piața Centrală din municipiul Piatra-Neamț, un număr de 4480 țigarete de proveniență Republica Moldova.
În cauză a fost întocmit dosar penal pentru săvârșirea infracțiunii de acte de contrabandă iar țigaretele au fost ridicate în vederea confiscării.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)
deja?!
o ampla actiune unde au participat zeci de polotisti pentru 2000 mii lei valoare tigaretelor…. oamenii legii au uitat de tiganii din cartierul Valeni si se focuseaza pe o contrabanda de 2000 mii lei penumarate 20 de politisti!!!!!
Felicitari Politia Romana
PS: cei din valeni sunt cu sutele de oameni jefuiti de tigani , fiecare avand un prejudiciu de peste 2000 mii lei!!!!