Tentativă eșuată de țepuire a presei locale
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2019/04/pnl1.jpg)
Unul sau mai mulți incompetenți au trimis o scrisoare presei locale, scrisoare semnată Grupul de Inițiativă “Salvați PNL Neamț” și transmisă de pe o adresă de e-mail ce imita adresa de e-mail a organizației PNL Piatra-Neamț. În e-mail se critică o parte din conducerea locală a PNL, încercându-se în mod infantil de a se lăsa de înțeles că mizeria ar fi fost făcută de o anumită tabără din partid.
Deși avem suspiciuni bine întemeiate în legătură cu persoana care a trimis mizeria, considerăm că nu este treaba noastră așa că liberalii trebuie să gestioneze problema. Ce este de remarcat este faptul că presa locală nu a mușcat momeala ce simula că vine din partea organizației PNL Piatra-Neamț și nu a publicat ceea ce se voia a fi o scrisoare deschisă.
Așadar, cu această mizerie declarăm deschisă mizeriada electorală ce va urma.
Iosub Robert
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)