Teatrul Tineretului Piatra Neamţ, program 1-31 octombrie
Vineri, 30 septembrie, ora 21:00, Teatrul “Maria Filotti”, Brăila
(în cadrul Festivalului “Zile şi Nopţi de Teatru European la Brăila”)
EU TE IUBESC, EU TE OMOR!
de Sorin Oros; un spectacol de Tudor Tăbăcaru
În distribuţie: Eliza Man,Victor Giurescu, Dragoş Ionescu, Cezar Antal, Daniel Beşleagă, Matei Rotaru
Sâmbătă, 1 octombrie, Teatrul „Maria Filotti”, Brăila
(în cadrul Festivalului“Zile şi Nopţi de Teatru European la Brăila”)
RÂS NERVOS
de Cristopher Durang; regia SZABÓ K. ISTVÁN
În distribuţie: Isabela Neamţu, Cezar Antal
Sâmbătă, 8 octombrie, Teatrul Jean Bart, Tulcea
(în cadrul Festivalului Internaţional de Teatru “Tragos”)
OO!
creaţie colectivă după Ion Creangă; regia Alexandru Dabija
În distribuţie : Nora Covali, Ecaterina Hâţu, Cătălina Ieşanu, Loredana Grigoriu, Andrea Gavriliu, Cezar Antal, Tudor Tăbăcaru, Ionuţ Cucoară, Dragoş Ionescu, Daniel Beşleagă
Luni, 3 octombrie, ora 20:30, Club Tonique
JOCUL DE-A ADEVĂRUL
de Lia Bugnar; regia Ştefan Iordănescu
În distribuţie: Nora Covali, Matei Rotaru, Ecaterina Hâţu, Dragoş Ionescu
Marţi, 4 octombrie, ora 12:00, Tabăra Şcolară Cozla (vizavi de Grădina Zoologică)
ŢARA LUI CLAUNADUS DABADAUS
de Loredana Grigoriu; regia colectivă
În distribuţie: Lucreţia Mandric, Loredana Grigoriu, Florin Mircea jr, Matei Rotaru, Dragoş Ionescu, Cezar Antal
Miercuri, 5 octombrie, ora 12:00, Tabăra Şcolară Cozla (vizavi de Grădina Zoologică)
ŢARA LUI CLAUNADUS DABADAUS
de Loredana Grigoriu; regia colectivă
În distribuţie: Lucreţia Mandric, Loredana Grigoriu, Florin Mircea jr, Matei Rotaru, Dragoş Ionescu, Cezar Antal
Luni, 10 octombrie, ora 20:30, Club Tonique
JOCUL DE-A ADEVĂRUL
de Lia Bugnar; regia Ştefan Iordănescu
În distribuţie: Nora Covali, Matei Rotaru, Ecaterina Hâţu, Dragoş Ionescu
Vineri, 14 octombrie, Teatrul „Mihai Eminescu”, Botoşani
EU TE IUBESC, EU TE OMOR!
de Sorin Oros; un spectacol de Tudor Tăbăcaru
În distribuţie: Eliza Man,Victor Giurescu, Dragoş Ionescu, Cezar Antal, Daniel Beşleagă, Matei Rotaru
Duminică, 16 octombrie, ora 19:00, Colegiul Naţional „Petru Rareş”
VÂNĂTORII
de Ion Băieşu; un spectacol de Rareş Pîrlog
În distribuţie: Dan Grigoraş, Rareş Pîrlog
Sâmbătă, 22 octombrie, Teatrul “Stefan Jaracz”, Olsytzn- Polonia
(în cadrul Festivalului Internaţional de Teatru DEMOLUDY)
HERR PAUL
de Tankred Dorst; regia Radu Afrim
În distribuţie: Cezar Antal, Lucreţia Mandric, Matei Rotaru, Isabela Neamţu, Nora Covali, Andrea Gavriliu
Joi, 27 octombrie, ora 19:00, Tabăra Şcolară Cozla (vizavi de Grădina Zoologică)
ATENTATE LA VIAŢA EI
de Martin Crimp; regia Ştefan Iordănescu
În distribuţie: Cătălina Ieşanu, Ecaterina Hâţu, Gina Gulai, Nora Covali, Daniel Beşleagă, Dragoş Ionescu, Florin Mircea jr.,
Matei Rotaru, Rareş Pîrlog
Vineri, 28 octombrie, ora 19:00, Tabăra Şcolară Cozla (vizavi de Grădina Zoologică)
ATENTATE LA VIAŢA EI
de Martin Crimp; regia Ştefan Iordănescu
În distribuţie: Cătălina Ieşanu, Ecaterina Hâţu, Gina Gulai, Nora Covali, Daniel Beşleagă, Dragoş Ionescu, Florin Mircea jr.,
Matei Rotaru, Rareş Pîrlog
Casa de bilete a Teatrului Tineretului este amplasată în holul principal (parter) al Bibliotecii „G.T.Kirileanu”.
Program Casă de bilete: marţi-vineri între orele 16:00 şi 19:00. În zilele de specatcol se pot achiziţiona bilete din locaţia unde este programată reprezentaţia, cu două ore înainte de începerea acesteia.
Se pot rezerva bilete la adresa de e-mail [email protected] (de luni până vineri) sau la numărul de telefon: 0752.149.735. Pentru a fi valabile, biletele aferente rezervărilor trebuie achitate cu maxim o jumătate de oră înaintea începerii spectacolului.