De frica taxei de parcare din Strand , pietrenii fara resurse financiare parcheaza pe strada de langa strad ingreunand circulatia
Din economie si nu din nebunie , unii pietreni aleg sa parcheze in afara strandului pentru a nu plati taxa de parcare ceea ce duce la adevarate blocaje rutiere cu injuraturi si nervi din partea celor care tranziteaza zona .
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)
Mda…”frica taxei de parcare”…S-ar rezolva absolut tot deficitul financiar al Romaniei ,am depasi cu mult P.I.B.-ul Germaniei si al Suediei la un loc daca ar fi instaurata in Piatra Neamt taxa pe prostie.