Tare ca Piatra, ediția a XI-a. Galerie Foto
În acest weekend, la Piatra-Neamț, s-a desfășurat cea de-a XI-a ediție a festivalului Tare ca Piatra, devenit cel mai mare festival de sport din România, găzduind peste 6 probe, dar și o petrecere oficială de proporții.
Ediția din acest an a fost una inedită, care, așa cum au precizat și organizatorii, a venit la pachet cu upgrade-uri masive: a fost inaugurat Bike Park-ul Cozla (trasee DH și XC), s-a făcut restaurarea completă a skatepark-ului și un party oficial, unde distracția a fost asigurată de formația SUBCARPAȚI. De asemenea, premiile au fost și ele substanțiale, în valoare de 10.000 de Euro ( bani și produse).
Tare ca Piatra este un festival care evolueză an de an, devenind tot mai atractiv și interesant pentru iubitorii sportului.
Mai multe detalii despre acest festival aici
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)