Tânără accidentată de un șofer de 78 de ani – Polițiștii au întocmit dosar penal
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/ambulanta-1-1024x724-1.jpg)
La data de 8 iunie a.c., în jurul orei 11:00, polițiștii din cadrul Poliției orașului Târgu-Neamț au fost sesizați cu privire la producerea unui eveniment rutier, pe strada Mihai Eminescu, din Târgu-Neamț.
„Din primele verificări efectuate de polițiști a rezultat faptul că, în timp ce un bărbat, în vârstă de 78 ani, din Târgu-Neamț, conducea un autoturism, pe calea de acces într-o parcare rezidențială, ar fi surprins și accidentat o tânără în vârstă de 18 ani, din județul Iași, ce se deplasa regulamentar.
În urma evenimentului rutier a rezultat rănirea tinerei.
Ambii participanți la trafic au fost testați alcoolscopic, rezultatele fiind negative.
Polițiștii continuă cercetările sub aspectul săvârșirii infracțiunii de vătămare corporală din culpă.”m a declarat insp. Ciofu Ramona – IPJ Neamț.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)