Tânăr din Piatra Neamț, condus la închisoare – Trei ani și jumătate va petrece după gratii
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/02/arestat-png-1-1-768x447-1.png)
La data de 05 august a.c., polițiștii din cadrul Serviciului de Investigații Criminale Neamț au pus în executare un mandat, emis pe numele unui bărbat, de către Judecătoria Piatra-Neamț.
Bărbatul, în vârstă de 30 de ani, din Piatra-Neamț a fost condamnat la o pedeapsă privativă de libertate de 3 ani și 5 luni închisoare pentru săvârșirea infracțiunii de act sexual cu un minor în formă continuată, fiind depistat într-un centru comercial din Piatra-Neamț.
Polițiștii l-au condus la Penitenciarul Bacău în vederea executării pedepsei.
![made in neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2024/07/Sustinem-afacerile-locale-Descopera-produsele-si-serviciile-din-judetul-Neamt-800-x-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)