Tânăr accidentat pe trecerea pentru pietoni
La data de 25 mai a.c., în jurul orei 16:40, polițiștii din cadrul Poliției orașului Târgu-Neamț au fost sesizați cu privire la producerea unui eveniment rutier, pe strada Mărășești, în Târgu-Neamț.
Din primele cercetări efectuate de polițiști a reieșit că, în timp ce o femeie, de 37 de ani, din Târgu-Neamț, conducea un autoturism pe strada Mărășești, ar fi surprins și accidentat, în condiții ce vor fi stabilite în cursul cercetării penale, un tânăr de 23 ani, din Târgu-Neamț, care se afla angajat în traversarea străzii pe marcaj pietonal, rezultând rănirea acestuia.
Conducătoarea auto a fost testată cu aparatul etilotest, rezultatul fiind negativ.
În cauză, polițiștii continuă cercetările, sub aspectul comiterii infracțiunii de vătămare corporală din culpă, în vederea stabilirii cauzelor și condițiilor în care a avut loc evenimentul rutier, a transmis Inspector Ramona Ciofu – IPJ Neamț.
Se pare că tânărul ar fi traversat în fugă, fără să se asigure.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)