Surprins în flagrant de polițiști, în timp ce se ascundea în magazinul persoanei vătămate
Sâmbătă, în jurul orei 22.00 dispeceratul Poliției Mun. Piatra Neamt a fost sesizat despre faptul ca persoane necunoscute au spart geamul unui magazin de pe str. Ozanei, din Piatra Neamț.
Imediat la fața locului s-a deplasat o echipă operativă, care, în urma verificărilor și a cercetărilor efectuate, a depistat în interiorul magazinului un tânăr de 19 ani, din Dumbrava Roșie, ce se afla ascuns sub un raft de haine.
Totodată, s-a stabilit că din magazin nu au fost sustrase bunuri însă a fost creat un prejudiciu prin distrugere de aproximativ 500 lei, tânărul fiind cercetat în stare de libertate pentru săvârșirea infracțiunii de tentativă la furt calificat.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)
Scumpe geamurile în Piatra Neamț…