Supărat că nu și-a primit salariul la timp, un bărbat și-a terorizat fosta patroană, în Piața Centrală din Piatra Neamț
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/03/locala-1024x461.jpg)
Un conflict izbucnit între 2 persoane, în Piața Centrală din municipiul Piatra Neamț s-a soldat cu constatarea infracțiunii de amenințare și predarea agresorului de către polițiștii locali, agenților de la Poliția Piatra Neamț în vederea continuării cercetărilor și a luării măsurilor ce se impun în astfel de cazuri.
Scandalul a izbucnit în urma unor divergențe mai vechi între două persoane , pe fondul unui litigiu de muncă, în data de 22.03.2023, în jurul orelor 13.00.
A.F., în vârstă de 34 de ani și-a amenințat fosta patroană că o va agresa fizic cu un instrument folosit la tăierea oaselor de origine animală și tranșarea cărnii, motivat fiind de faptul că nu și-a primit salariul după o perioadă îndelungată de muncă. Polițiștii locali de ordine publică l-au depistat pe agresor în zona pieței și l-au condus la sediul Poliției Locale Piatra Neamț în vederea identificării.
Bărbatului i s-au întocmit documentele de constatare a infracțiunii de amenințare și a fost predat lucrătorilor Poliției Municipiului Piatra Neamț pentru continuarea cercetărilor specifice.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)
ITM-ul nu s-a sesizat ?