Strigăte de ajutor din spatele unei uși: intervenție de urgență într-un bloc de pe strada Progresului (Piatra-Neamț)
Ieri, 21 decembrie, la ora 11:13, pompierii au fost solicitați să intervină în municipiul Piatra-Neamț pentru deblocarea unei uși de la un apartament situat într-un bloc de locuințe de pe strada Progresului.
Apelul a fost făcut de un vecin deoarece proprietara striga după ajutor.
La locul solicitării au fost alocate forțe și mijloace de intervenție de la SAJ și Detașamentul de pompieri Piatra-Neamț.
Pompierii, cu ajutorul echipamentelor și accesoriilor specifice din dotarea autospecialei, au acționat pentru a deschide ușa apartamentului situat la etajul patru. În interiorul apartamentului se afla o femeie căzută în dormitor. Femeia de 61 de ani, după ce a primit îngrijiri medicale de la echipajul SAJ a fost transportată la UPU Piatra-Neamț, a transmis Căpitan Irina POPA – ISU NEAMȚ.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)